mammoet kaak

Artikelnummer: h
Artikel 7 van 15
€ 4.500,00 (inclusief btw)
Voorraad 1 stuk
Overzicht

Onderkaak mammoet van een groot vrouwtje opgehaald met een zandzuiger in 1972 bij vuren in de waal
In de kaak zitten twee complete m3 kiezen die voor 50 % zijn gebruikt daar is de leeftijd uit afteleiden van de mammoet ongeveer 40 jaar vrouwtjes hebben twee kiezen mannetjes 4 kiezen in de onderkaak
DE kaak is onbeschadigd en helemaal compleet de kiezen zijn 22 x 10 cm.


Lengte 62 cm.
Breedte 58 cm.
Hoogte 51 cm.
Gewicht 30 kilo
Leeftijd: pleistocene ongeveer 20.000 jaar
Vindplaats: vuren lang de waal


Een zandzuiger van een aanemers bedrijf uit Beest haalde in 1972 deze kaak op uit een zandlaag op 20 meter diepte 
bij Vuren langs de Waal 


De zandzuiger.
Als de zuigbuis verstopt kwam te zitten werd deze onder druk tot vlak bij het water opervlak ogehaald, daar was naast de zandzuiger een net gespannen vervolgens werd de druk er af gehaald en vielen de stukken in het net,dat voorkwam herhaalde verstopping door de zelfde brokken, en het net was eenvoudig binnenboord te halen.


De laag:
De laag is waarschijnlijk de laag van kreftenheye laat pleistocene de vondst van mammoetbotten in  rivierzand is niet ongebruikelijk,omdat oude botten door rivier erosie los kunnen raken en herwerkt kunnen worden in jongere  afzettingen.
Dit betekent dat de botten zelf ouder kunnen zijn dan de afzetting waar ze in gevonden zijn, laat pleistocene beslaat grofweg de periode 129000 tot 11700 jaar geleden.

© 2019 - 2025 Bonesandstones | sitemap | rss | webwinkel beginnen - powered by Mijnwebwinkel